top of page
selim tarım fotoğraf

Selim Tarım Kimdir ? 

Selim TARIM, Rize-Pazar/Hemşin’de doğmuştur. 3 yaşında blok flütle başladığı müzik hayatına, yöresel bir enstrüman olan tulumla devam etmiştir. Zamanla bu enstrümanlara yan flüt, gitar, klavye ve harmonica’yı da eklemiştir. Video ve ses kayıt stüdyolarında görevler üstlenen Selim Tarım, bu alanda edindiği tecrübeleri, müzikle harmanlayarak etkin bir şekilde kullanmıştır. ‘BİR NEFES’ adlı albümü, Anadolu müzik etiketliyle 2014 yılının haziran ayında müzik marketlerde yerini alarak müzikseverlerle buluşmuştur.

“Bir Nefesin Öyküsü 1 ve 2” adında bir tulum projesi hazırlayıp kültürünü tanıtmak yolunda atılımlarda bulunmuştur. Aynı zamanda Davut Engin ve İbrahim Tosun’la birlikte cep telefonu sanal enstrüman uygulamaları arasına etnik saz olan tulumu koymuş ve App Store’da en gerçekçi sanal enstrüman uygulamasında bir ilke imza atmıştır.

Selim TARIM, TRT MÜZİK ekranlarında yayınlanan ‘Yakıtımız Müzik’ adlı programın önemli 4 ana karakterinden biridir. Dünya çapında ödül almış bir app olan Musixen uygulamasının müzik koordinatörlüğünü yapmaktadır. Bunun yanı sıra ‘Modern Anadolu Senfonisi’ adında bir orkestra kurmuş olup şefliğini ve kompozitörlüğünü yapmaktadır.

‘’Karadeniz’e Kalan 3‘’ Proje Albümüne ‘Kadere bak; şansa bak!’ eseriyle katılım sağlamıştır.

‘’Karadeniz’e Kalan 4‘’ Proje Albümüne ‘Kurudu Yapraklarım.’ eseriyle katılım sağlamıştır.

Ünlü Şair Metin Altıok’un şiirlerinden birini besteleyip 27 sanatçıdan oluşan Metin Altıok albümü projesinde yer almıştır.

Solistlikten daha çok enstrümanist yanının ağır bastığını düşünen Selim TARIM, sahne arkadaşlarına büyük önem yüklemekte ve sahnedeki her bireyin işin asıl kaynağı olduğunu düşünmektedir. Albüm kayıtları, belgesel-film müzikleri alanında aranjeler yapmakta olup beste çalışmalarına ağırlık vermektedir. Gün yüzüne çıkmamış anonim eserler üzerine demo kayıtlar yaparak; onların halkla buluşması yönündeki çalışmalarına devam etmektedir.

bottom of page